(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 5701427)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1499.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2033.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Ede

Od 10 lut 2020 do 16 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Braga

Od 10 lut 2020 do 16 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.