Volkswagen Golf (Nr 5876558)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf 7 1.4 TSI

Waga w kg (łączna):

1225

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2180.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.