(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen golf (Nr 5920219)

Volkswagen golf

Marka i model:

Volkswagen

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3620.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Algieria, Algier, Algier

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.