(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volkswagen Golf (Nr 5983582)

volkswagen Golf

Marka i model:

volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1274

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

25208135

Dystans: 3602.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 3 sie 2020 do 24 sie 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 7 wrz 2020 do 22 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.