Volkswagen Golf (Nr 6361327)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Golf 3

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2331.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wolfsburg

21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Mazarrón

2 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.