(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 6430850)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1499 kg
Dystans: 1422 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Limanowa

Od 12 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Carro

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.