(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 6493459)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1540 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1540 kg
Dystans 2421 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Rumunia, Bucharest, Bukareszt

Od 19 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Montpellier

Od 20 wrz 2020 do 22 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.