Volkswagen Golf (Nr 6500941)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1499 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1499 kg
Dystans: 1489 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 4 sty 2021 do 10 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 sty 2021 do 7 lut 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.