Volkswagen Golf (Nr 6547070)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) GTI hatchback 3-Puertas
Długość
421 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1451 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1451 kg
Dystans: 1787 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 23 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, León

Od 1 lis 2020 do 8 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.