(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 6547252)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
419 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1241 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1241 kg
Dystans: 2913 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 15 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.