(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 6547255)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
419 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1241 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1241 kg
Dystans: 2913 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 15 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.