Volkswagen Golf (Nr 6603695)

Volkswagen Golf
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 3 Gen. (1991 - 1998) Hatchback 3-Puertas
Długość
402 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1410 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1410 kg
Dystans 906 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Riba-Roja De Túria

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Luneda

13 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.