(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 6737963)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
419 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1241 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1241 kg
Dystans
198 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Maroko, Pachalik De Nador, Nador الناظور

Od 4 lis 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Motril

Od 14 lis 2020 do 18 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.