Volkswagen Golf (Nr 6881248)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) Hatchback 5-Doors
Długość
419 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1191 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1191 kg
Dystans
2922 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Cypr, Cypr Północny, Kyrenia

Od 30 lis 2020 do 4 lut 2021

Adres i termin dostawy

Malta, Malta, Valletta

Od 4 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.