Volkswagen Golf (Nr 6881935)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) Hatchback 5-Doors
Długość
419 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1191 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1191 kg
Dystans
9021 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Cypr, Cypr Północny, Kyrenia

Od 30 lis 2020 do 4 lut 2021

Adres i termin dostawy

Zimbabwe, Harare Province, Harare

Od 4 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.