Volkswagen Golf (Nr 7235848)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) Hatchback 5-Puertas
Długość
419 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1191 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1191 kg
Dystans
2321 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 4 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.