(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Golf (Nr 7312786)

Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1373 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1373 kg
Dystans
751 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

26 sty 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Reiskirchen

31 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.