Volkswagen Golf (Nr 7451200)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 2 Gen. (1983 - 1992) Hatchback 3-Puertas
Długość
398 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
141 cm
ok.
987 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
987 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, São Paulo, São Paulo

19 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.