Volkswagen Golf (Nr 7468275)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. (2012 - 2017) Variant Familiar 5-Puertas
Długość
456 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1406 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1406 kg
Dystans
2499 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bayreuth

Od 28 maj 2021 do 29 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.