Volkswagen Golf (Nr 7492344)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. (2012 - 2017) Hatchback 3-Türig
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1242 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1242 kg
Dystans
567 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Niedersachsen, Osloß

Od 3 maj 2021 do 18 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Straubing

Od 3 maj 2021 do 18 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.