Volkswagen Golf (Nr 7514732)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Türig
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1373 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1373 kg
Dystans
1847 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 18 maj 2021 do 21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.