(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Golf (Nr 7534938)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 6 Gen. (2008 - 2015) GTI hatchback 3-Drzwiowy
Długość
421 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1328 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1328 kg
Dystans
670 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Bytom Odrzański

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.