Volkswagen Golf (Nr 7545578)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Hatchback 5-Türig
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1373 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1373 kg
Dystans
1539 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Oettingen In Bayern (Vgem)

7 lis 2021

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

20 lis 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.