Volkswagen Golf (Nr 7551246)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) GT hatchback 5-Puertas
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1374 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1374 kg
Dystans
2443 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 3 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.