(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 7572314)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1333 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1333 kg
Dystans
1098 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Düren

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bestwinka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.