Volkswagen Golf (Nr 7583082)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) GTI hatchback 3-Puertas
Długość
421 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1427 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1427 kg
Dystans
1405 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 29 lip 2021 do 1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Marrakesz-Tansift-Al-Hauz, Marakesz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.