Volkswagen Golf (Nr 7607999)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 4 Gen. (1997 - 2006) Hatchback 3-Puertas
Długość
414 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1248 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1248 kg
Dystans
2471 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Od 21 paź 2021 do 22 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.