Volkswagen Golf (Nr 7614591)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. [restyling] (2017 - 2020) R Familiar 5-Puertas
Długość
458 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1593 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1593 kg
Dystans
1414 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ebersberg

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.