Volkswagen Golf (Nr 7618800)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 1 Gen. (1974 - 1993) Cabriolet
Długość
382 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
141 cm
ok.
962 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
962 kg
Dystans
1745 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarragona

Od 26 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Leicestershire, Hinckley

Od 10 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.