Volkswagen Golf (Nr 7637187)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. (2012 - 2017) Hatchback 5-Doors
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
200 cm
ok.
1242 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1242 kg
Dystans
3004 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Skania, Lund

Od 10 lip 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 15 lip 2021 do 24 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.