(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 7640371)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 7 Gen. (2012 - 2017) Variant Wagon 5-Doors
Długość
456 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1406 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1406 kg
Dystans
2835 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 11 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 11 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.