Volkswagen Golf (Nr 7671791)

Volkswagen Golf
Waga
Sztuk
Volkswagen Golf 5 Gen. (2003 - 2009) Plus minivan
Długość
420 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
158 cm
ok.
1445 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1445 kg
Dystans
1419 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

Od 1 cze 2021 do 15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Macedonia, Municipality Of Prilep, Prilep

Od 15 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.