(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 00:42

Volkswagen Golf 4

(Nr 2256969)

Marka i model:

Volkswagen Golf 4

Waga w kg (łączna):

1780.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Zurych, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santo Domingo, 10126, Dominikana

Termin elastyczny