(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 12:02

Volkswagen golf 5

(Nr 2649692)
Volkswagen golf 5

Marka i model:

Volkswagen golf

Waga w kg (łączna):

1250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1896.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Edynburg, Wielka Brytania

Od 11 maj 2018 do 12 maj 2018

Adres i termin dostawy

Zbąszyń, 64-360, Polska

Termin elastyczny