(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 18:22

Volkswagen Golf 5 (Nr 2756008)

Volkswagen Golf 5

Marka i model:

Volkswagen Golf 5

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2397.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dublin, DUBLIN 13, Irlandia

Od 28 maj 2018 do 10 cze 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Od 10 cze 2018 do 17 cze 2018