(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Golf Variant (Nr 5120034)

Marka i model:

Volkswagen Golf Variant

Waga w kg (łączna):

1350

Budżet zlecenia [€]:

279

Liczba sztuk:

1

Dystans: 649.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Zörbig

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Nijlen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.