(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf Variant (Nr 5265786)

Volkswagen Golf Variant

Marka i model:

Volkswagen Golf Variant 2019 2.0 TSI

Waga w kg (łączna):

24000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

15

Dystans: 394.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Kędzierzyn-Koźle

29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

29 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.