(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

VOLKSWAGEN GOLF VARIANT (Nr 5540839)

VOLKSWAGEN GOLF VARIANT

Marka i model:

VOLKSWAGEN GOLF VARIANT

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 88.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tychy

6 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.