(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 14:13

Volkswagen Golf VII

(Nr 2335388)

Marka i model:

Volkswagen Golf VII

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 11176.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kędzierzyn-Koźle, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lobito, 030, Angola

Termin elastyczny