(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 14:13

Volkswagen Golf VII

(Nr 2335388)

Marka i model:

Volkswagen Golf VII

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 11176.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kędzierzyn-Koźle, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lobito, 030, Angola

Termin elastyczny