(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf x 2 (Nr 6484927)

Volkswagen Golf x 2
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 1 Gen. (1974 - 1993) Hatchback 3-Türig
Długość
382 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
139 cm
ok. 930 kg
2
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1860 kg
Dystans: 1230 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Chorwacja, Šibenik-Knin County, Brodarica

Od 1 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Kaiserslautern

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.