Volkswagen Golf x 3 (Nr 6547504)

Volkswagen Golf x 3
Waga Sztuk:
Volkswagen Golf 1 Gen. (1974 - 1993) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
382 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
139 cm
ok. 930 kg
3
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2790 kg
Dystans: 877 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Gotland, Visby

Od 12 wrz 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Darłowiec

Od 12 wrz 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.