Volkswagen Jetta (Nr 6433077)

Volkswagen Jetta
Waga Sztuk:
Volkswagen Jetta 4 Gen. (1999 - 2005) Sedan
Długość
437 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1367 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1367 kg
Dystans: 1254 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 22 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Słowenia, Ljubljana, Lublana

Od 1 paź 2020 do 6 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.