(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Jetta (Nr 7588042)

Volkswagen Jetta
Waga
Sztuk
Volkswagen Jetta 6 Gen. [restyling] (2014 - 2018) Sedan
Długość
465 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1337 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1337 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.