(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Lupo (Nr 6735326)

Volkswagen Lupo
Waga
Sztuk
Volkswagen Lupo 6X (1998 - 2005) 3L hatchback 3-Puertas
Długość
352 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
146 cm
ok.
930 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
930 kg
Dystans
573 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Bigues I Riells

Od 29 paź 2020 do 3 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

Od 4 lut 2021 do 10 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.