Volkswagen Multivan (Nr 7236529)

Volkswagen Multivan
Waga
Sztuk
Volkswagen Multivan T6 (2016 - 2020) Minivan
Długość
490 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
197 cm
ok.
2115 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2115 kg
Dystans
2789 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Cuxhaven

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.