(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Multivan (Nr 7297810)

Waga
Sztuk
Volkswagen Multivan T5 [restyling] (2009 - 2015) Minivan
Długość
488 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
197 cm
ok.
2141 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2141 kg
Dystans
391 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Majdan Królewski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.