(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 10:26

Volkswagen passat

(Nr 2168991)
Volkswagen passat

Marka i model:

Volkswagen passat

Waga w kg (łączna):

2140.00

Dystans: 878.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Unkel, 53572, Niemcy

21 lis 2017

Adres i termin dostawy

Nysa, Polska

25 lis 2017