(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-12-08 11:46

Volkswagen Passat (Nr 2208468)

Volkswagen Passat

Marka i model:

Volkswagen Passat Variant

Waga w kg (łączna):

1530.00

Dystans: 911.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Neuss, Niemcy

12 gru 2017

Adres i termin dostawy

Kłodzko, 57-300, Polska

Termin elastyczny