(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volkswagen passat (Nr 4759460)

volkswagen passat

Marka i model:

volkswagen passat

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3393.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.