(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Passat (Nr 5363106)

Volkswagen Passat

Marka i model:

VW Passat Variant 1.8 TSI Comfortline

Waga w kg (łączna):

1541

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4034.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Szafuza, Szafuza

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Egipt, الإسكندرية, Aleksandria

31 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.